KONST / Litografier / Färglitografi 13809141
*
nr 1380 9141
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 55/150, daterad 1990. Bladets mått: 55x39 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2021
kl 20:38:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 21:45:24
1
100 kr
15/2 23:23:53
2
200 kr
16/2 10:48:55
1
200 kr
16/2 10:48:55
2
200 kr (Budbetjänt)
19/2 13:32:42
3
400 kr
20/2 09:31:31
1
300 kr
20/2 09:31:31
3
350 kr (Budbetjänt)
20/2 09:31:45
1
400 kr
20/2 09:31:45
3
400 kr (Budbetjänt)
20/2 15:49:06
1
450 kr
22/2 16:47:29
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
*
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Rodhe
nr 1380 9141
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 55/150, daterad 1990. Bladets mått: 55x39 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 21:45:24 | 1 | 100 kr |
| 15/2 23:23:53 | 2 | 200 kr |
| 16/2 10:48:55 | 1 | 200 kr |
| 16/2 10:48:55 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 19/2 13:32:42 | 3 | 400 kr |
| 20/2 09:31:31 | 1 | 300 kr |
| 20/2 09:31:31 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 20/2 09:31:45 | 1 | 400 kr |
| 20/2 09:31:45 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 20/2 15:49:06 | 1 | 450 kr |
| 22/2 16:47:29 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38



